TPV a kalkulace


Nachystejte Vaši výrobu do posledního puntíku. S modulem TPV a kalkulace budete mít vše pod dohledem: připravíte kusovníky, navrhnete materiál a zajistíte výrobní kapacity. QI také bezpečně uchová seznam všech návodek včetně operačních náčrtů. Vše lze importovat do CAD/CAM systémů.

  • V QI můžete evidovat neomezené množství různých výrobků. Přímo v systému lze definovat vzhled produktu, jeho přesné složení i jednotlivé operace (ke každé je k dispozici odpovídající technologický postup) včetně přípravného i kusového času.
  • QI eviduje všechny potřebné materiály, vždy je možné vypočítat jejich spotřebu. Na to navazují předvýrobní kalkulace. Zjistíte, zda produkt dokážete vyrobit v přijatelné hodnotě a snadno porovnáte plánované náklady se skutečnými. Nákladové ceny lze promítat přímo do nabídek. V QI můžete tvořit vlastní kalkulační vzorce pro koncovou prodejní cenu.
  • S QI budete mít k dispozici aktuální typové databáze (normativy) nejrůznějších úkonů, může jít například o broušení, stříhání, svařování, řezání, frézování nebo další Vámi definované operace. Pokud technolog do systému zadá parametry výrobku, získá informaci o vyžadovaném čase pro konkrétní úkon. Při sestavování technologického postupu tak ušetří své kapacity.
  • Modul vytváří hierarchický popis výrobků, které zobrazuje i edituje v grafické podobě.
  • Každý uzel strukturního kusovníku můžete svázat s odpovídajícím technologickým postupem.
  • Počet úrovní vnoření kusovníku je v QI neomezený, samozřejmostí jsou i velmi jednoduché jednoúrovňové kusovníky a receptury.
  • Změny v dokumentaci výrobku a jejich realizaci QI pečlivě zaznamenává. Tyto změny se propíší také do žádanek na materiál a technologických postupů. Funguje to ale také z druhé strany: Konfigurátor zboží umožňuje upravit výrobek pouze v rámci konkrétní zakázky bez toho, aby se změna propsala do dalších kusovníků, technologických postupů a navazující dokumentace. Respektuje tak specifika každého zákaznického požadavku. Konfigurátor zboží nachází uplatnění nejčastěji v automotive, výrobě jízdních kol, nábytku a elektroniky. Cenu sestavy QI automaticky aktualizuje v závislosti na vybraných komponentech.

Stáhnout leták TPV a kalkulace (PDF) >>


Náhledy modulu


Zaujal Vás informační systém QI?

Odešlete nám dotaz nebo nezávaznou poptávku. Můžete se také podívat, jak se stát naším partnerem.

Kontaktujte nás Jak se stát partnerem