Modul

Pokladní prodej

Tvoří se Vám na prodejnách fronty?

Komunikují Vaše kasy se sklady a dalšími agendami?

Chcete zákazníkům zajistit komfortní prodej?

Klient, kterého necháte čekat, se už nemusí vrátit – průtahy s prodejem tedy nejsou na místě. Rychlý a komfortní nákup zajistí modul informačního systému QI Pokladní prodej, který poskytuje ucelené řešení všech činností spojených s pohybem zboží a tokem peněz. Snadno s ním QI napojíte na pokladní zásuvky i dotykové displeje, čtečky čárových kódů, tiskárny a platební terminály. Všechny procesy jsou v souladu s legislativou včetně podpory EET.

Napojení pokladen na QI usnadňuje našemu personálu práci a zároveň dovoluje efektivněji obsloužit zákazníka. Výhodou je, že přímo v systému vidíme aktuální stav každé kasy, zároveň oceňujeme souhrnný pohled na firemní ekonomiku.

Ing. Stanislav Pantůček

výkonný ředitel společnosti EVONA


Proč si modul pořídit

  • Zajistí plynulý prodej v kamenných obchodech a propojí kasy se systémem.
  • Vše definujete přesně podle svých požadavků, využít můžete: libovolné nastavení cen i uplatnění stravenek nebo věrnostních programů.
  • Šetří čas a eliminuje chyby, protože automaticky generuje návazné skladové procesy (při napojení na modul Sklady).
  • Znáte aktuální finanční situaci: kdykoliv vidíte stav pokladen. Vše je možné statisticky vyhodnocovat.
  • Pomůže s reklamacemi.
  • Po napojení na moduly Finance a Účetnictví získáte souhrnnou kontrolu nad toky financí ve firmě.

Komu se Pokladní prodej hodí?

Ocení ho malé i velké firmy, které prodávají zboží nebo služby pomocí pokladen v kamenných obchodech. Zaměstnancům na pobočce modul urychlí a usnadní všechny procesy spjaté s jejich denní agendou. Hodit se bude i managementu, protože získá přehled nad zbožím i aktuálním stavem pokladen.


Jak Pokladní prodej pomáhá?

Pokryje celý proces prodeje

Modul dokáže spolehlivě pracovat s tisíci položkami zboží, které rozdělíte do libovolných kategorií (třeba velikost, barva, šarže, datum exspirace). Samozřejmostí je snadná tvorba pokladních dokladů, například příjemky a výdejky, které se automaticky zaevidují do pokladní knihy. Veškeré informace o prodeji se ihned promítnou přímo do systému. Zjednoduší se i všechny procesy přímo na pobočce: z ovládacího panelu jednoduše vytisknete paragon, u kterého snadno změníte design – sami zvolíte údaje na patičce a hlavičce. Lze také vybrat, co se zobrazí na zákaznickém displeji. Stěžejní je, aby měli přehled i Vaši zákazníci. Proto QI přímo v pokladně umožňuje prohlížení sortimentu na skladech, údajů o aktuálním stavu zásob a koncové ceně. Zboží vyhledáte prostřednictvím čárového kódu (s pomocí čtečky) nebo názvu až na úroveň rozlišovacích atributů.

Přizpůsobí se Vám i zákazníkům

Na míru Vašemu podnikání si určíte měnu, zodpovědné osoby a počet uživatelů i pokladen. S QI se nemusíte vázat na jednotnou cenu – na různých pobočkách prodáte stejné zboží za rozdílné částky. Stejně tak rozhodujete o výši konečné ceny – lze uplatnit celé spektrum slev. Ke konkrétnímu obchodu nebo pokladně můžete libovolně přiřadit zaměstnance. Kasa napojená na QI akceptuje slevové kupóny i stravenky, zákazníci mohou platit bezhotovostně: kartou i na fakturu. Součástí Pokladního prodeje je věrnostní program spočívající ve sbírání bodů s následnou odměnou za provedené nákupy. K dispozici je i vstupenkový systém, umožňující ověřování vstupů prostřednictvím turniketů s možností nastavení povolených průchodů.

Zajistí tvorbu skladových dokladů

Při napojení na modul Sklady zautomatizujete navazující procesy a zajistíte přesnou evidenci prodávaného zboží i jeho cen: okamžitě je proveden odvod tržby z pokladní zásuvky (vytvoří se faktura vydaná) s následnou tvorbou skladové výdejky. Dojde tedy k vyskladnění produktů a jejich odepsání ze stavu zásob. Ke každé prodejně můžete přidělit vlastní sklady, a to i konsignační nebo komisní.

Jednoduše vyhodnotíte prodej

S QI okamžitě zjistíte aktuální stav finančních prostředků na všech pokladnách – informace zobrazíte přímo v systému. A naopak z ovládacího panelu v prodejně je možný náhled na počáteční stav pokladní zásuvky, tržbu nebo zůstatek. Po uzavření kasy zjistíte například kurzové rozdíly, manka a vygenerujete výčetku. Při odvodu tržby se porovnává skutečně odvedená tržba s teoretickou a prodej se vyhodnotí – to se může dít za jednotlivé druhy zboží, kasy nebo zvolená období. QI připraví i statistická vyhodnocení (zisky poboček, manka pokladních, celkové tržby).

Usnadňuje reklamace

Pokud dojde k reklamaci, modul umožňuje vrátit zboží jednoduchým výběrem a tiskem paragonu. Produkty lze také reklamovat pomocí vrácenky nebo je vyměnit.

Pomůže s předkontacemi i legislativní správností

Pokladní prodej je vhodné propojit s modulem Finance – poté za Vás pohlídá změny v zákonech a zabezpečí legislativní čistotu. Snadno povedete bankovní účty i pokladny a provedete operace s nimi spojené. Výhodné je i napojení na Účetnictví: pomocí nástroje pro předkontaci lehce definujete předpokládané účetní vztahy pro jednotlivé druhy dokladů, zboží, sklady nebo pokladny.


Náhledy modulu

Evidujte přes QI všechny své pokladní operace
Informace nejen o paragonech najdete v QI na jednom místě


Zaujal vás
informační systém QI?

Odešlete nám dotaz nebo nezávaznou poptávku.

Kontaktujte nás