Modul

Pokladní prodej

Tvoří se vám na prodejnách fronty?

Chcete zákazníkům zajistit komfortní prodej?

 Komunikují vaše kasy se sklady a dalšími agendami?

Klient, kterého necháte čekat, se už vrátit nemusí. Průtahy tedy nejsou na místě. Rychlý a komfortní nákup zajistí modul informačního systému QI Pokladní prodej, který poskytuje ucelené řešení všech činností spojených s pohybem zboží a tokem peněz. Snadno s ním QI napojíte na pokladní zásuvky i dotykové displeje, čtečky čárových kódů, tiskárny a platební terminály.

Napojení pokladen na QI usnadňuje našemu personálu práci a zároveň dovoluje efektivněji obsloužit zákazníka. Výhodou je, že přímo v systému vidíme aktuální stav každé kasy, zároveň oceňujeme souhrnný pohled na firemní ekonomiku.

Ing. Stanislav Pantůček

výkonný ředitel společnosti EVONA


Co modul umí:

  • zajistit snadnou orientaci v pokladní zásuvce (změna množství, úprava ceny, vložení slevy za doklad),
  • nabídnout přehled paragonů s náhledem na jednotlivé položky,
  • zrychlit proces vracení hotovosti díky zadání částky, kterou zákazník uhradil, i s případnou opravou platby,
  • umožnit vlastní nastavení vzhledu paragonu (například text v záhlaví i zápatí, tisk čárového kódu),
  • prodávat v každé provozovně odlišné zboží nebo v různých prodejnách rozlišit ceny za totožné zboží,
  • evidovat věrnostní program včetně sbírání bodů a poskytnutí slev či odměn,
  • spravovat pokladní zásuvky (přehled počátečních stavů, tržeb i zůstatků),
  • automaticky tvořit faktury s přiřazenými paragony a přehledy o stavu zaplacení.

Komu se Pokladní prodej hodí?

Ocení ho malé i velké firmy, které prodávají zboží nebo služby pomocí pokladen v kamenných obchodech. Zaměstnancům na pobočce modul urychlí a usnadní všechny procesy spjaté s jejich denní agendou. Hodit se bude i managementu, protože získá přehled nad zbožím i aktuálním stavem pokladen.


V čem vám modul nejvíce pomůže?

Pokryje celý proces prodeje

Modul dokáže spolehlivě pracovat s tisíci položkami zboží, které rozdělíte do libovolných kategorií (třeba velikost, barva, šarže, datum exspirace). Samozřejmostí je snadná tvorba pokladních dokladů, například příjemky a výdejky, které se automaticky zaevidují do pokladní knihy. Veškeré informace o prodeji se ihned promítnou přímo do systému. Zjednoduší se i všechny procesy přímo na pobočce: z ovládacího panelu snadno vytisknete paragon, u kterého můžete měnit design – sami zvolíte údaje na patičce a hlavičce. Lze také vybrat, co se zobrazí na zákaznickém displeji. Stěžejní je, aby měli přehled i vaši zákazníci. Proto QI přímo v pokladně umožňuje prohlížení sortimentu na skladech, údajů o aktuálním stavu zásob a koncové ceně. Zboží vyhledáte prostřednictvím čárového kódu (s pomocí čtečky) nebo názvu až na úroveň rozlišovacích atributů.

Přizpůsobí se vám i zákazníkům

Na míru vašemu podnikání si určíte měnu, zodpovědné osoby a počet uživatelů i pokladen. S QI se nemusíte vázat na jednotnou cenu – na různých pobočkách prodáte stejné zboží za rozdílné částky. Stejně tak rozhodujete o výši konečné ceny – lze uplatnit celé spektrum slev. Ke konkrétnímu obchodu nebo pokladně můžete libovolně přiřadit zaměstnance. Kasa napojená na QI akceptuje slevové kupóny i stravenky, zákazníci mohou platit bezhotovostně: kartou i na fakturu. Součástí Pokladního prodeje je věrnostní program spočívající ve sbírání bodů s následnou odměnou za provedené nákupy. K dispozici je i vstupenkový systém určený k ověřování vstupů prostřednictvím turniketů s možností nastavení povolených průchodů.

Zajistí tvorbu skladových dokladů

Při napojení na modul Sklady a WMS zautomatizujete navazující procesy a zajistíte přesnou evidenci prodávaného zboží i jeho cen: okamžitě je proveden odvod tržby z pokladní zásuvky (vygeneruje se faktura vydaná) s následnou tvorbou skladové výdejky. Dojde tedy k vyskladnění produktů a jejich odepsání ze stavu zásob. Ke každé prodejně můžete přidělit vlastní sklady, a to i konsignační nebo komisní.

Jednoduše vyhodnotíte prodej

S QI okamžitě zjistíte aktuální stav finančních prostředků na všech pokladnách – informace zobrazíte přímo v systému. A naopak z ovládacího panelu v prodejně je možný náhled na počáteční stav pokladní zásuvky, tržbu nebo zůstatek. Po uzavření kasy zjistíte například kurzové rozdíly, manka a vygenerujete výčetku. Při odvodu tržby se porovnává skutečně odvedená tržba s teoretickou a prodej se vyhodnotí – to se může dít za jednotlivé druhy zboží, kasy nebo zvolená období. QI připraví i statistická vyhodnocení (zisky poboček, manka pokladních, celkové tržby).

Usnadňuje reklamace

Pokud dojde k reklamaci, modul umožňuje vrátit zboží jednoduchým výběrem a tiskem paragonu. Produkty lze také reklamovat pomocí vrácenky nebo je vyměnit.

Získáte souhrnnou kontrolu nad toky financí ve firmě

Pokladní prodej je vhodné propojit s modulem Finance. Poté za vás QI pohlídá změny v zákonech, zabezpečí legislativní čistotu a povede bankovní účty. Výhodné je i napojení na Účetnictví: pomocí nástroje pro předkontaci lehce definujete předpokládané účetní vztahy pro jednotlivé druhy dokladů, zboží, sklady nebo pokladny.


Náhledy modulu

Evidujte přes QI všechny své pokladní operace
Informace nejen o paragonech najdete v QI na jednom místě


Zaujal vás
informační systém QI?

Odešlete nám dotaz nebo nezávaznou poptávku.

Kontaktujte nás