Modul

Sklady a WMS

  • Dostává se Vaše zboží k zákazníkům včas?
  • Máte opravdu aktuální přehled o skladových položkách?
  • Provádíte skladové operace efektivně?

Přesné vedení skladů firmám dovoluje včas reagovat nejen na přání zákazníků, ale také na vlastní potřeby. Díky modulu Sklady a WMS informačního systému QI získáte přehledné, spolehlivé a aktuální informace o stavu skladových jednotek – výsledkem budou efektivně koordinované dodávky zboží a minimální skladové ztráty. Údaje můžete zadávat ručně přímo do QI. Pokud se zbožím pracujete v rozlehlých prostorách, využijte mobilní terminály. Komunikace je zajištěna přenosem dat (získaných z kódů) přes bezdrátovou síť přímo do systému. Veškeré změny a operace jsou okamžitě zaznamenány v QI, máte tak vždy k dispozici aktuální stav.

Vše pracuje on-line. Jakmile se zboží přemístí, ihned v QI všichni vidíme, kde se konkrétní položka nalézá: zda je na příjmu, skladě, expedičním místě nebo na cestě k zákazníkovi. Dohledatelnost zboží je 100krát rychlejší, protože nyní téměř nic nehledáme.

Ing. Miroslav Kvapil

produktový manažer a jednatel společnosti CYKLOMAX


Proč si modul pořídit?

  • Podává přehled o skladových zásobách. Zamezíte tak zbytečné kumulaci zboží – díky tomu můžete uvolnit finance pro další rozvoj firmy.
  • Zaručí přesné informace o každém kuse: zboží lze zpětně vysledovat.
  • Ušetří čas, protože urychlí procesy spojené s administrativou i vyskladňováním.
  • Pomůže s inventurou nebo uzávěrkou skladu.
  • Vyhnete se dublované rezervaci zboží, objednávky připravíte dle exspirace produktů.
  • Informační systém má jednoduché ovládání, navíc umožňuje propojení například s QI Shopem.

Komu se Sklady hodí?

Vedoucí výroby ocení aktuální informace o množství a druhu skladovaných materiálů, volné prostředky tak mohou použít tam, kde přinesou větší prospěch. Vedoucím skladu modul pomůže s inventurou či uzávěrkou, ale také s evidencí skladových pohybů. Navíc získají přehled o veškerých zásobách, jejich cenách a připravenosti. Skladníci snadno najdou jednotlivé výrobky, protože QI může evidovat přesné umístění jednotek.


Jak Sklady pomáhají?

Zobrazují aktuální stav jednotek ve skladu

Počet skladových položek nerozhoduje – vždy je možné sledovat jejich pohyby, ať už interní, meziskladové, nebo externí, a stavy i ceny v reálném čase. Informace do QI vložíte buď ručně, nebo je zaevidujete mobilním terminálem pomocí kódů: QI přečte typy QR, EAN 13, BC 128, BC 39 a další podle Vašich potřeb. Použití čtečky čárových kódů zrychluje a zpřesňuje většinu skladových operací. Veškeré zboží je také zpětně vysledovatelné – informační systém dokáže zobrazit historii pohybů všech položek. Umí rozlišovat mezi sklady celními a konsignačními, které ještě dělí na vlastní nebo cizí.

Evidují zboží podle vybraných kategorií

Prostřednictvím čárového kódu do QI efektivně přenesete informace o aktuálním množství zboží a jeho vlastnostech. U každého produktu můžete evidovat například datum výroby, trvanlivost a typ materiálu, což umožňuje okamžitě stáhnout vadné výrobky. Zboží přehledně rozdělíte do libovolných skupin, ve kterých lze nastavit charakteristiky daných jednotek: například oděvy vytřídíte podle velikosti i barvy. Kusy pak dosledujete buď jako množinu, nebo jednotlivě.

Pomáhají při vyskladňování i tvorbě dokladů

QI pro Vás kdykoliv připraví soupis zboží i veškerých dokladů. Podklady snadno vytřídíte pomocí řady dostupných údajů, lze používat mezisoučty či jiné požadované sestavy. Také můžete vybírat mezi různými metodami vyskladňování, které určují, v jaké ceně je zboží vydáváno ze skladu. Lze volit metodu váženého průměru, FIFO frontu nebo metody pořizovací či pevné ceny.

Zajišťují inventuru a uzávěrku skladu

Inventura v QI Vám ušetří spoustu času. Výhodou je, že ji můžete pozastavit – tato funkce umožňuje dodatečně vkládat doklady spadající do období před inventurou a promítnout je do stavu zásob. Software po skončení akce zajistí dokumentaci. Modul je vybaven také funkcí uzávěrka skladu. Obě operace lze provádět buď ručně, nebo pomocí čtečky čárových kódů.

Rezervují skladové jednotky a zajišťují plynulý výdej zboží

Informační systém dokáže automaticky upozornit na rezervaci zboží. Produkty také můžete blokovat – v tomto případě je QI nedovolí vyskladnit pro dalšího odběratele. Blokaci lze ručně zrušit na úrovni objednávky a zboží připravit pro jiného klienta. Systém také zajišťuje postupné vychystání zboží. Objednávky jsou tříděny dle data požadovaného dodání a při výběru je možné operovat s trvanlivostmi tak, aby byly přednostně zpracovány starší skladové položky.

Získáte e-shop navázaný na sklady

Díky modulu QI Shop se Vaše aktuální skladové zásoby promítnou do internetového obchodu: zákazníci ihned uvidí, které zboží je dostupné. Výdej tak proběhne bez komplikací.


Náhledy modulu

Přehledná aplikace skladů
Náhled na stav zásob v každém okamžiku
Skladové informace jsou propojené


Zaujal vás
informační systém QI?

Odešlete nám dotaz nebo nezávaznou poptávku.

Kontaktujte nás