Řízení výroby


Díky přehledům, které modul Řízení výroby zajišťuje, můžete identifikovat méně ziskové nebo ztrátové provozy, ale také další faktory, jejichž sledování vede k optimalizaci podniku.

  • Vyrábíte diskrétně, procesně, na zakázku či sklad, kusově nebo sériově? QI je připraveno na všechno. Využít můžete metody MRP II, JIT i KANBAN nebo sadu funkcí, které pokrývají činnosti spojené s tvorbou výrobních zakázek včetně technické a konstrukční dokumentace.
  • S QI dostanete pod kontrolu každou zakázku: vždy budete mít k dispozici přehledy o objemu výroby s kalkulací za Vámi zvolená období. Systém důsledně sleduje spotřebu i cenu materiálu a celkové nároky na kapacity, také definuje vyžadovanou přípravu i celkový čas výroby konkrétního produktu. Proto znáte přesnou cenu výrobku a můžete vyhodnotit, zda je ztrátový, či naopak.
  • QI zajišťuje návaznost na CAD/CAM systémy a další aplikace.
  • Vaši zákazníci ocení hladkou dodávku objednávky. QI na základě zadaných parametrů vypočítá optimální rozložení jednotlivých zakázek na výrobní kapacity.
  • Bezchybně spočítaný objem zásob umožňuje omezit nechtěnou nadvýrobu. Tok materiálů, polotovarů i výrobků mezi jednotlivými pracovišti je řízen na základě výrobních příkazů k jednotlivým zakázkám.
  • QI je užitečný pomocník při plánování pro firmy, které využívají své volné kapacity k výrobním kooperacím nebo naopak část výroby provádí externě u jiného dodavatele. Vše je napojeno na účtárnu – získáváte tak aktuální výstupy pro efektivnější vyhodnocování obchodních případů.
  • Snižte chybovost ve Vašem podniku: k vykazování stavu výroby slouží on-line terminály se čtečkami čárového kódu, které eliminují omyly při sběru dat. Celá výroba je pak pod on-line dohledem, proto QI vždy zobrazuje její aktuální a reálný stav. Díky tomu můžete předem kalkulovat náklady a minimalizovat rozdíl mezi plánovaným a reálným stavem produkce.

Stáhnout leták Řízení výroby (PDF) >>


Náhledy modulu


Zaujal Vás informační systém QI?

Odešlete nám dotaz nebo nezávaznou poptávku. Můžete se také podívat, jak se stát naším partnerem.

Kontaktujte nás Jak se stát partnerem