Modul

BI

Čelíte záplavě informací z různých zdrojů?

Trávíte více času přípravou reportů než jejich interpretací?

Jsou Vaše podklady srozumitelné, přesné a aktuální?

Ke kvalifikovanému rozhodování, efektivnímu plánování a řízení firmy je zapotřebí pravidelný přísun aktuálních informací. S modulem Business Intelligence informačního systému QI získáte ze svých dat konkrétní odpovědi. Informace umí nejen třídit, filtrovat a sčítat, ale také dávat do souvislostí. Snadno zjistíte, zda dosáhnete plánovaného zisku, kde jsou slabá místa společnosti, jaká je výkonnost jednotlivých oddělení nebo kolik času potřebujete na prodej zásob.

Data z QI zobrazíte například prostřednictvím MS Excel 64bit, Microsoft Power BI (v tomto případě je nutné počítat s dodržováním licenčních podmínek společnosti Microsoft) a dalších reportovacích programů.

S Business Intelligence máme informace za celou společnost dostupné z jednoho místa. Navíc jsou provázané a vždy aktuální. Vizualizace dat přináší srozumitelné výstupy a snadné sledování trendů, což nám usnadňuje manažerské rozhodování a přináší úsporu času při získávání informací.

Ing. Viktor Nevrlý

generální ředitel společnosti ZV – Nástroje


Proč si modul pořídit

  • Usnadní vedení firmy: Klíčem k efektivní analýze i interpretaci jsou kvalitní data. QI zajistí jejich provázanost, dostupnost, bezchybnost i bezpečnost – v rámci celé společnosti.
  • Sledujete přesně to, co potřebujete: Report si nastavíte na míru svým požadavkům. Každý si vybere data, která chce sledovat, ale také jejich řazení i styl vizualizace.
  • Dohledáte každou transakci: V každém projektu se snadno dostanete na detailní statistiky za Vámi vybraná období.
  • Zajistí přístup k informacím i mimo kancelář: Pracovat s daty můžete kdekoliv, dokonce i prostřednictvím mobilní aplikace.
  • Ušetří čas: Zaměstnanci nemusí trávit hodiny nad manuální tvorbou analýz a reportů.

Komu se Business Intelligence hodí?

Modul je nezbytný pro všechny střední a velké společnosti, které chtějí mít přehled nad svým hospodařením. Využije ho každý, kdo ke své práci potřebuje statistiky a výstupy ze systému. Nejčastěji se jedná o vedoucí projektu, manažery výroby i obchodu, finanční ředitele a majitele společnosti.


Jak Business Intelligence pomáhá?

Bezchybná data = úspěšná firma

QI zajistí vysokou úroveň Vašich dat: pokryje celou firmu a propojí informace ze všech oddělení. Data jsou provázána i z historického hlediska: lze porovnávat různá období, vyhodnocovat stav k určitému termínu nebo určovat trendy. Díky kontrolním mechanizmům a definovanému know-how budou údaje bezchybné i v bezpečí a prostřednictvím přístupových práv dostupné pouze těm, kteří je potřebují.

Informace, jak je potřebujete

S QI se nestane, že by ve Vašem výkazu chyběly zásadní informace nebo Vám nevyhovovalo řazení sloupců. Každý uživatel si totiž nadefinuje sledované hodnoty i jejich umístění a podobu zobrazení. Nejsou potřeba žádné ruční úpravy, například sčítání různých položek. Stačí, když uživatelé nastaví pravidla pro vytváření, o ostatní se postará vlastní aplikace. Výsledky pak zobrazíte za celou firmu, pobočky, oddělení, týmy, sortimentní skupiny, konkrétní výrobky, zákaznické segmenty nebo obchodní případy.

Přehledně a v souvislostech

Všechny grafy jsou interaktivní – pokud kliknete na určitý prvek (například konkrétní město na mapě prodejů), získáte širší údaje (v tomto případě třeba kompletní čísla o realizovaných zakázkách). Tyto informace můžete dále filtrovat na různé úrovně (například od kvartálu až po jednotlivé dny). Přesně tak zjistíte, co stojí za Vašimi čísly.

Data po ruce i v terénu

S výstupy lze pracovat kdekoliv, a to dokonce i v případě, že QI nemáte v počítači nainstalované. Vybraná vizualizovaná data ve formě sestav můžete přenést do služby Power BI (cloud společnosti Microsoft). Tyto sestavy pak zobrazíte v jakémkoliv zařízení (tablety, chytré telefony) všech platforem (Android, iOS, Windows 10).


Náhledy modulu

Analýza dat v MS Power BI


Specializované funkce

Excellent – manažerský controllingový a reportingový nástroj

Balíček funkcionalit, který rozšiřuje záběr informačního systému QI, využijete pro analýzu účetních dat.

Hlavní benefity:

  • Vždy aktuální analýza stavu i vývoje ekonomického zdraví celého podniku
  • Včasná identifikace negativních trendů v hospodaření společnosti
  • Integrace samostatného reportingu do QI s možností opakované tvorby výkazů
  • Porovnávání přehledů s historickými daty a finanční plánování

Zaujal vás
informační systém QI?

Odešlete nám dotaz nebo nezávaznou poptávku.

Kontaktujte nás