DC Concept se stal majoritním vlastníkem BM Servisu

23. 11. 2016 · Tiskové zprávy

Česká společnost DC Concept, jejíž informační systém QI pomáhá k efektivnímu řízení stovkám firem, oznámila kapitálový vstup do společnosti BM Servis. DC Concept nyní v jihočeském výrobci informačního systému Bílý motýl vlastní 51% majetkový podíl. Transakce byla smluvně uzavřena na začátku listopadu a jejím cílem je propojit vývojové týmy a know-how obou společností za účelem urychlení vývoje nové generace systému QI.

„Snažíme se o to, aby náš systém pomáhal firmám zjednodušovat a zefektivňovat každodenní činnosti. V nejbližší budoucnosti se chceme ještě více zaměřit na efektivitu podnikových procesů, na které se přímo specializuje právě BM Servis. Proto jsme se rozhodli s ním uzavřít strategické partnerství,“ vysvětluje důvody Jiří Melzer, předseda představenstva DC Concept. Od spolupráce si tak slibuje především propojení nosných myšlenek, na kterých jsou oba systémy postaveny, a jejich využití při vývoji nové generace produktu QI.

Právě na něm se budou pracovníci BM Servisu nově podílet. Současně s tím ale společnost plánuje i nadále vyvíjet a podporovat vlastní procesní informační systém Bílý Motýl. DC Concept a BM Servis se kromě vývoje spojí i v dalších oblastech. „Staneme se také implementačním partnerem pro jižní Čechy, kde budeme systém QI implementovat novým zákazníkům,“ vysvětluje Jaroslav Janda, jednatel společnosti BM Servis, a dodává: „Věřím, že díky spolupráci s DC Concept dokážeme naše know-how v oblasti procesního řízení uplatnit na širším trhu a jako nový implementační partner systému QI získáme řadu nových zákazníků.“

O společnosti DC Concept

Společnost DC Concept vyvíjí informační systém QI od roku 2000, za tu dobu ho implementovala do více než 1 000 firem v rámci Česka a Slovenska.  Systém QI využívají firmy z nejrůznějších odvětví, např. výrobce masných produktů Kmotr, strojírenská firma TOKOZ, výrobce tradičních olomouckých tvarůžků A.W., výrobce autobusů SOR Libchavy, vodárenské společnosti a také řada nemocnic včetně pražského IKEMu. V brněnské centrále DC Concept se o rozvoj systému QI každý den stará čtyřicítka odborníků. Implementaci systému pak zabezpečuje rozsáhlá síť ověřených partnerů, kteří se specializují nejen na vybrané regiony, ale také na řešení pro vybrané obory a odvětví podnikání nebo konkrétní firemní činnosti.

O společnosti BM Servis

Společnost BM Servis je softwarová firma, která dodává vlastní procesní informační systémy určené pro střední a větší firmy (IS Bílý Motýl) a pro zemědělské podniky (ZeMAN). Na trhu je od roku 1991 a specializuje se především na problematiku procesního řízení. Mezi její zákazníky patří například firmy Tecnocap (procesní řízení výroby), FG Forrest (procesní řízení projektů vývoje webových aplikací) nebo obchodní společnost Agrospol CZ (procesní řízení prodeje včetně logistiky).


Stáhnout tiskovou zprávu (DOC) >>