Jak probíhá implementace

Můžeme ji nazývat královskou disciplínou – precizně a na míru provedená implementace totiž není jen technická nutnost, ale také jedinečná příležitost, která pomůže zrevidovat Vaše procesy a pročistit data. Co můžete od implementace QI očekávat? Celým projektem Vás provedeme na příkladu středně velké firmy výrobního charakteru.

1 - 3 měsíceVybrali jste QI: úvodní analýza požadavků

V první fázi je nejdůležitější otevřená komunikace i kooperace klienta a implementátora – vždy jde o specialisty z naší široké partnerské sítě. Vyberete si takového, který plně vyhoví kompetencím Vašeho oboru. Společně se pak zamyslíte nad efektivitou zaběhlých procesů, zohledníte firemní požadavky i plány a připravíte tak schéma pro konkurenceschopné řešení.

1 měsícŠijeme QI na tělo Vaší firmě: plán řešení

Hlavní roli nyní přebírá implementační partner, který Vaše představy a požadavky přetaví do detailního návrhu. Tento dokument, který vzniká na míru Vaší společnosti, zahrnuje podrobný popis celého řešení, rozpis přístupových práv i plán převodů dat.

Pokud je papírový návrh pro klienta obtížně představitelný, konzultant mu zprostředkuje návštěvu u zákazníka, který QI již používá a podniká ve stejném oboru. Žádná otázka tak nezůstane nezodpovězena.

2 měsíceQI přichází: nasazení a testování

Po odsouhlasení návrhu implementační partner převede veškerá data do nového systému a postupně uvede QI v život Vaší firmy. Po celou dobu testuje, zda veškeré procesy fungují tak, jak jste si přáli. A co je nejdůležitější – nasazování QI probíhá bez narušení chodu společnosti.

2 měsíceGenerálka na úspěch: zkušební provoz

Pod bedlivým dohledem implementačního partnera probíhá zkušební provoz. V této fázi testuje dostupné varianty, nastavuje vazby mezi jednotlivými prvky a realizuje zkoušky přístupů uživatelů do sekcí. Zároveň přichází na řadu i proškolení všech zaměstnanců, kteří budou mít co do činění s QI.

nekončíTři, dva, jedna – cíl: ostrý provoz

V ostrém provozu se z QI stává spolehlivý pomocník ve všech nasazených agendách. Implementací však spolupráce nekončí: naši konzultanti zákazníka kontinuálně podporují a pomáhají s řešením nenadálých situací. Navíc díky unikátní technologii, na které je QI vystavěno, můžete v závislosti na aktuálních potřebách i trendech trhu nově kombinovat, rozšiřovat či zužovat funkčnosti.


Implementace očima našich zákazníků:

„Celkově lze implementaci QI, od vypracování studie proveditelnosti až po uvedení systému do provozu, hodnotit výrazně pozitivně. Konzultační tým se podrobně seznámil s procesy ve společnosti a připravil vhodné řešení pro všechny divize i útvary stojící mimo ně. Při implementaci ani po uvedení systému do chodu nedošlo k žádným zásadním problémům, celé QI bylo nastaveno podle potřeb společnosti.“

Ing. Jan Moudrý, finanční ředitel společnosti Kovohutě Příbram nástupnická, a. s.

Zaujal Vás informační systém QI?

Odešlete nám dotaz nebo nezávaznou poptávku. Můžete se také podívat, jak se stát naším partnerem.

Kontaktujte nás Jak se stát partnerem