QI v Magnetonu pomáhá nově také v galvanovně

18.12.2014 · Inspirace

Stoprocentní dosledovatelnost zakázek, zrychlení příjmu objednávek i akcelerace expedice – to vše na podzim tohoto roku přineslo rozšíření informačního systému QI do galvanovny společnosti Magneton a. s.

QI také podporuje využití čárových kódů, Magneton díky tomu zautomatizoval logistiku i řízení výroby na galvanických linkách,“ řekl Ing. Lubomír Čuma, jednatel společnosti M.I.S.S., spol. s r. o., která informační systém do Magnetonu implementovala. Všechny procesy v galvanovně také urychluje napojení QI na elektronickou výměnu dat, takzvané EDI.

Společnost využívá QI již čtyři roky – ke klíčovým požadavkům patřilo zvládnutí složité výroby. Protože Magneton nabízí široký sortiment výrobků, které se navíc skládají ze stovky součástek, bylo potřeba precizně naplánovat výrobní procesy. Za dva měsíce po implementování již mohl dispečer plnohodnotně pracovat s daty z QI. Informační systém umožnil například lépe naplánovat výrobu a řídit  konsignační sklady.

Qi_Magneton-6820

 

Magneton, který byl založen v roce 1926, zaměstnává skoro tři sta pracovníků. V současné době vyrábí elektropříslušenství pro automobily se zaměřením na startéry a alternátory. Provádí také povrchové úpravy kovů.