Informační systém QI po 10 letech v MODUSu

11. 6. 2015 · Inspirace

Ptáme se svých předních zákazníků na zpětnou vazbu ke QI. Zajímají nás letité zkušenosti s jeho užíváním a přínosy pro společnost.

Qi_Modus-7863

 

Nejvýznamnější český producent osvětlovací techniky zvýšil obrat díky QI

Průmyslové, bytové a kancelářské prostory, ale také ulice už 21 let osvětlují produkty společnostiMODUS, spol. s r. o. Sortiment firmy je široký – vyrábí a exportuje LED, vestavná, závěsná, designová, bytová, nouzová nebo dekorativní svítidla a pouliční osvětlení. Společnost ročně vyprodukuje skoro milion a půl světel, většina z nich je určena pro velkoobchodní síť celé Evropy. Vedle toho také poskytuje servis svým zákazníkům. MODUS zaměstnává přibližně 300 pracovníků, jeho roční obrat je  900 milionů korun. Firma sestává z výrobního a montážního závodu včetně obchodního a expedičního centra.

Před deseti lety rozhodli majitelé společnosti o do té doby největší investici, a to jak do nových prostor pro přestěhování výrobního závodu, tak do moderních technologií. Po výběrovém řízení na informační systém se společnost rozloučila s původním DOSovým řešením, které nevyhovovalo především po stránce technologické, a již desátým rokem využívá QI. Mezi hlavní požadavky MODUSu na vítězný software patřily rychlejší přístup k informacím na všech provozovnách, kvalitní výstupy z informačního systému, které pomohou vedení společnosti, využití manažerské nadstavby a podpora čárových kódů ve skladech i výrobě.

Výsledek implementace: QI v MODUSu podporuje veškeré procesy – nyní pokrývá oblasti výroby, prodeje a nákupu, financí i podvojného účetnictví, skladového hospodářství, majetku, personalistiky a mezd. Z přímých přínosů implementace společnost ocenila hlavně on-line režim, díky kterému jsou data dostupná ve všech závodech společnosti, podchycení slabých firemních procesů, automatickou kontrolu dat a možnost rychlého získání podkladů pro jednání s externími subjekty. QI ve společnosti využívá skoro 70 zaměstnanců.

Dokázalo se QI přizpůsobit růstu společnosti?

Společnost v roce 2014 dokázala realizovat obrat vyšší o 15 procent oproti předchozímu období. Tento dynamický růst QI podporuje. „Myslím, že ho v mnohých oblastech dokonce přesahuje. Pokud bychom dodnes fungovali na původním systému, zdaleka bychom nebyli schopni rozvinout naše aktivity v oblasti výroby i obchodu v takové míře, jako je to pro nás dnes samozřejmostí,“ ohodnotil QI jednatel společnosti Lubomír Kalina.

 

Qi_Modus-7810

 

Jaké specifické požadavky společnosti QI splnilo?

Modifikovatelnost systému je zabezpečena pomocí nástroje QI Builder, který umožňuje uživateli vyvíjet a upravovat aplikace rychleji, za plného provozu a bez potřeby zásahu programátora. „Můžeme potvrdit, že QI splnilo naše specifické požadavky, a to hlavně v oblasti obchodu a řízení výroby,“ dodal Kalina.

 

Qi_Modus-7768

 

Představení informačního systému QI: Společnost DC Concept a. s. vyvíjí QI již patnáct let. Jeho komplexnost a další specifické vlastnosti pomáhají více než 800 společnostem napříč všemi odvětvími v České republice i na Slovensku. QI jim nabízí prověřená oborová řešení, současně umožňuje jejich potřeby doladit individuálně. Více na www.qi.cz.