Slavíme 20 let na trhu

17. 6. 2020 · Aktuality

Více než 1 300 implementací informačního systému QI v České republice a na Slovensku, 37 společností v partnerské síti, úspěšné akvizice zaměřené na rozšíření technologického know-how a výstavba i otevření nové provozní budovy – to jsou jen některé výsledky k 20. výročí vzniku naší společnosti QI GROUP, které připadá na tyto dny.

Doménou i nadále zůstává vývoj QI, které obsáhne veškeré podnikové procesy a zvládne podpořit firmy v desítkách oborů. Jaká byla cesta k jubileu?

  • 2000: Vznik společnosti DC Concept (nyní QI GROUP) a získání prvního zákazníka. „Skutečné začátky se ale datují do doby po sametové revoluci, kdy jsme se s bratrem rozhodli, že se pustíme do podnikání v oblasti IT,“ vzpomíná člen představenstva a jeden ze zakladatelů společnosti Jiří Melzer.
  • 2002: Síť implementačních partnerů čítá více než 10 českých společností.„Základem naší filosofie je od počátku široká partnerská spolupráce při vývoji a nasazování QI,“ doplňuje zakladatel.
  • 2004: Dceřiná společnost poskytuje první licence na Slovensku.
  • 2009: Počet partnerů přesáhl číslo 30 a zákazníků je více než 500.
  • 2015: Získání 100% majetkového podílu ve společnosti inSophy a integrace jejího pokročilého plánování výroby do QI.
  • 2016: Kapitálový vstup do společnosti BM Servis.
  • 2018: Přejmenování společnosti DC Concept na QI GROUP. Stejně tak změnil název DC Concept Slovensko, konkrétně na QI GROUP SLOVAKIA.
  • Otevření novostavby v Prostějově. Sídlo QI GROUPu zůstává i nadále v Brně.

Nadšení pro nové věci je pevně spjato s DNA naší společnosti: „Neustále rozvíjíme systém tak, aby se s ním našim zákazníkům lépe pracovalo: tedy více toho zvládl, byl rychlejší, lépe se adaptoval na jejich potřeby a při tom všem si udržel svoji pověstnou spolehlivost. Do reality převádíme nové myšlenky jako například zdokonalený datový model vycházející z univerzálního datového modelu reality a adaptabilitu uživatelského rozhraní řízenou vestavěným procesním modelem organizace,“ předestírá architekt systému Jiří Melzer ml.

K výročí jsme vydali časopis. Dočtete se v něm, jaká byla cesta rozvoje naší společnosti, na co jsme hrdí a jaké máme vize. Prostřednictvím rozhovorů a vyjádření našich partnerů, zákazníků i lidí z QI týmu nahlédnete do zákulisí informačního systému QI.