QI GROUP slaví 20 let na trhu

17.6.2020 · Tiskové zprávy

Více než 1 300 implementací informačního systému QI v České republice a na Slovensku, 37 společností v partnerské síti, úspěšné akvizice zaměřené na rozšíření technologického know-how a výstavba i otevření nové provozní budovy – to jsou jen některé výsledky společnosti QI GROUP k 20. výročí jejího vzniku připadajícího na tyto dny.

Doménou i nadále zůstává vývoj QI, které obsáhne veškeré podnikové procesy a zvládne podpořit firmy v desítkách oborů. Jaká byla cesta k jubileu?

  • 2000: Vznik společnosti DC Concept a. s. (nyní QI GROUP a. s.) a získání prvního zákazníka. „Skutečné začátky se ale datují do doby po sametové revoluci, kdy jsme se s bratrem rozhodli, že se pustíme do podnikání v oblasti IT,“ vzpomíná člen představenstva a jeden ze zakladatelů společnosti Jiří Melzer.
  • 2002: Síť implementačních partnerů čítá více než 10 českých společností.„Základem naší filosofie je od počátku široká partnerská spolupráce při vývoji a nasazování QI,“ doplňuje zakladatel.
  • 2004: Dceřiná společnost poskytuje první licence na Slovensku.
  • 2009: Počet partnerů přesáhl číslo 30 a zákazníků je více než 500.
  • 2015: Získání 100% majetkového podílu ve společnosti inSophy s. r. o. a integrace jejího pokročilého plánování výroby do QI.
  • 2016: Kapitálový vstup do společnosti BM Servis s. r. o.
  • 2018: Přejmenování společnosti DC Concept a. s. na QI GROUP a. s.
  • Otevření novostavby v Prostějově: „Rozhodli jsme se postavit provozní budovu, která vyhovuje současným požadavkům i plánovanému rozvoji firmy,“ upřesňuje záměr Jiří Melzer. Prostory o výměře 1 700 m² s pěti jednacími místnostmi a konferenčním sálem poskytují zázemí pro obchodní schůzky také partnerům. Sídlo QI GROUPu a. s. zůstává i nadále v Brně.

Nadšení pro nové věci je pevně spjato s DNA společnosti: „Neustále rozvíjíme systém tak, aby se s ním našim zákazníkům lépe pracovalo: tedy více toho zvládl, byl rychlejší, lépe se adaptoval na jejich potřeby a při tom všem si udržel svoji pověstnou spolehlivost. Do reality převádíme nové myšlenky jako například zdokonalený datový model vycházející z univerzálního datového modelu reality a adaptabilitu uživatelského rozhraní řízenou vestavěným procesním modelem organizace,“ předestírá architekt systému Jiří Melzer ml.


Stáhnout tiskovou zprávu (DOC) >>