Nasazení QI ve společnosti TMETAL získalo Cenu za finanční efektivitu

1. 12. 2022 · Aktuality

QI opět uspělo v soutěži o Případovou studii roku a posedmé v řadě se umístilo. Benefity, které přináší společnosti TMETAL, výrobci ocelových konstrukcí se světovým renomé, odborná porota ohodnotila Cenou za finanční efektivitu.

Soutěžní případová studie s názvem Automatizovaná tvorba atestové dokumentace s QI popisuje fungování celého řešení, které naimplementovala naše partnerská společnost United Paladins, a objasňuje, jak dochází k měřitelným přínosům. V celopodnikovém rámci QI zvýšilo úroveň řízení a zlepšilo podmínky pro práci i výrobu. Důraz byl kladen na agendu okolo atestové dokumentace, jejíž tvorba je nyní automatizovaná, což snižuje chybovost o cca 50 % a přináší roční úsporu okolo 500 000 Kč. Také tyto benefity podpořily rozvoj Tmetalu z firmy malé velikosti do dnešní podoby. „Pokud se informační systém nasazuje s citem pro potřeby konkrétního zákazníka a zkušenostmi v dané oblasti, je pak pro celou společnost významnou podporou, která navíc zajišťuje výraznou ekonomickou úsporu. Cenu za finanční efektivitu QI získalo počtvrté, což potvrzuje, že naše partnerská síť odvádí kvalitní práci, jejímž výsledkem je mimo jiné právě snižování nákladů našich zákazníků,“ říká náš generální ředitel Tomáš Smutný. Celou případovou studii si můžete přečíst zde.

Soutěž Případová studie roku je tradiční záležitostí, kterou již 17. rokem pořádá magazín CIO Business World. Hodnocení se ujímá porota složená z profesionálů oborových sdružení ICT Unie a CACIO, zkušených akademiků z prestižních technologických fakult a také profesionálních ICT manažerů.