Letní dobrovolnictví: táborový kuchař i fotbalový trenér

26.8.2021 · Aktuality

Také během prázdninových dovolených jsme si našli čas na pomáhání. Ekonomický ředitel Petr Hroník zužitkoval své celoživotní fotbalové zkušenosti a bez nároku na honorář se v rámci náhradního volna zhostil role trenéra na táboře v brněnském Novém Lískovci.

„Jsem rád za tuto možnost. Fotbal je mou vášní od dětství a s narůstajícím věkem se překlápím z aktivního hraní do trénování,“ vysvětluje Petr, který je držitelem trenérské licence. Akci pomáhala zaštiťovat More Football Academy – již v minulosti jsme s tímto klubem pro mladé sportovce na bázi společenské odpovědnosti spolupracovali.

Příkladem jde i náš generální ředitel Tomáš Smutný, který využil pracovního volna souvisejícího s akcí pro děti a mládež. „Tábor diadětí je aktivita mé manželky Marušky. Když se u našeho syna Honzíka projevila před více než šesti lety cukrovka, rozhodla se, že zorganizuje tábory pro diaděti a jejich rodiče,“ popisuje Tomáš, který se letos potřetí účastnil jako kuchař. „Vařím rád, nicméně nachystat jídla pro 80 lidí není úplně sranda. Některé děti mají navíc ještě celiakii, a tak bylo potřeba připravovat vše paralelně dvakrát,“ říká Tomáš a doplňuje, „byla to fakt těžká makačka. Vstávali jsme v půl šesté, zatopili v peci a nezastavili se minimálně do deseti večer.“ Letošní 6. ročník úspěšně proběhl v táboře Kratizna na Jihlavsku.