Brněnský dopravní podnik získal třicet nových trolejbusů

24.7.2015 · Inspirace

Autobusy společnosti SOR Libchavy spol. s r. o. křižují například Sibiř nebo Faerské ostrovy. Svézt se v nich ale mohou i Brňané – právě v těchto dnech finalizuje dodávka 30 městských trolejbusů typu SOR TNB 18 Škoda pro brněnský dopravní podnik. Nejčastěji je využijí cestující na linkách 25 a 26. Společnost do Brna v minulosti dodala také autobusy typu SOR NBG 12 s plynovým pohonem.

 

Qi_SOR_Libchavy-7637

 

Autobusy z Libchav můžete potkat například ve Švýcarsku, Německu nebo na Slovensku. V rámci České republiky je využívají společnosti Arriva, BusLine, 3ČSAD, ČSAD Invest nebo dopravní podniky v Bratislavě, Praze, Hradci Králové či Plzni. A aby toho nebylo málo, jeden autobus jezdí po českých a moravských městech pro projekt Světluška, který pomáhá dětem a dospělým s těžkým zrakovým postižením. Při tom plní netradiční funkci mobilní kavárny POTMĚ, kterou obsluhují nevidomí. O prázdninách ji potkáte v Jihlavě, Ostravě nebo Plzni. Návštěvou přispějete Světlušce 140 korun.

 

Qi_SOR_Libchavy-7556

 

Firma se výrobou autobusů a trolejbusů zabývá dvacet let, z toho již dvanáctou sezónu řídí většinu jejích procesů náš informační systém QI. Mimo jiné zajišťuje plánování i řízení výroby a dohlíží na oblast jakosti, skladů, obchodu, mezd, financí i účetnictví. Na malou exkurzi do výrobních hal SORu Libchavy se můžete vydat v tomto článku. Informační systém naimplementovala společnost Melzer, spol. s r. o.