Spolupráce s Adrou: dar pro nevidomé i seniory

2.3.2023 · Aktuality

Dobrovolnické centrum ADRA Brno nově podporuje další čtyři brněnské domovy pro seniory. Ruku v ruce proto vzrůstá potřeba rozšíření sítě dobrovolníků, kteří s klienty tráví volný čas. Zaujal nás zejména přidružený projekt Setkavárna. Ten do interakce zapojuje studenty z oboru pečovatelství.

Jedná se o rozšíření potřebné praxe. Studenti poznávají seniory z nového úhlu pohledu, tedy nejen jako klienty. Ti sdílí svou moudrost, předávají zkušenosti a radují se z mladé energie. Setkavárna tak propojuje generace a vzájemně obohacuje všechny zúčastněné. Dar od společnosti QI GROUP částečně pokryje zaškolení a pojištění dobrovolníků i práci koordinátora, který zajišťuje domluvu mezi školami a domovy,“ vysvětluje fundraiserka Markéta Machová z výše jmenované organizace.

Zároveň ADRA zahájila spolupráci s Centrem sociálních služeb pro osoby se zrakovým postižením v Brně-Chrlicích. „Klientům často schází parťák, třeba na běhání nebo procházku. Proto jsme si stanovili cíl najít a speciálně pro potřeby nevidomých zaškolit zhruba 10 nových dobrovolníků s výhledem dlouhodobé kooperace,“ upřesňuje fundraiserka. Nápad nás oslovil – v rámci daru jsme tak přispěli i na tento projekt.