Jiří Melzer ml.: nový systémový architekt QI

1.11.2017 · Aktuality

Rozvoj QI je pro nás prioritou, i proto v rámci DC Conceptu vznikla k 1. 11. 2017 pozice systémový architekt, která nás v tomto úsilí podpoří. Jiří Melzer st. tak předává pochodeň vývoje QI synovi Jiřímu, přičemž sám nadále zůstává jako poradce vývoje. Nový systémový architekt nám v rozhovoru například prozradil, co jeho pozice obnáší.

 

S QI jste v kontaktu řadu let. Jak jste se s ním seznamoval?

Původně jsem v roce 2009 nastupoval do firmy Melzer. Představoval jsem si to jako u Baťů, a to že si po 3 měsících vyzkouším všechny pozice a následně do roka přestoupím přímo ke zdroji, tedy k DC Conceptu, který QI vyvíjí. Po prvním roce v roli konzultanta jsem zjistil, že to bude běh na delší trať a nakonec jsem ve firmě Melzer strávil krásných 8 roků.

 

Co jste měl ve firmě Melzer na starosti?

Prošel jsem si různými funkcemi. Byl jsem konzultantem několika oblastí, projektovým manažerem, poté ředitelem implementací a nakonec ředitelem celé společnosti. Na každé pozici jsem strávil několik let.

 

Jaké je náplň práce systémového architekta?

Budu dohlížet na to, aby se QI vyvíjelo správným směrem. Například začínám řídit produktové skupiny, které se starají o nejrůznější oblasti našeho informačního systému, a budu se podílet na sestavování plánů verzí. Pokusím se také lépe vést vývoj v partnerské síti a zapojit externí vývojáře.

 

Jaké jsou Vaše plány?

To je přece jasné: uděláme z QI nejlepší systém na světě pro řízení firem.

 

Co je pro Vás v zaměstnání nejdůležitější?

Dělat v týmu lidí, které práce baví, v opačném případě je to ztráta času. Já mám to štěstí, že se s nadšenci potkávám v zaměstnání každý den.

 

 

Jiří Melzer st. a Jiří Melzer ml. – lidé, kteří určují směřování QI