Dar pro organizaci ADRA přivede dobrovolníky

8.4.2022 · Aktuality

Cítíme potřebu pomáhat v co nejširších sférách, zvláště pokud jde o naše bezprostřední okolí. To je případ Dobrovolnického centra ADRA Brno, které kvůli covidové pandemii přišlo o výrazný počet dobrovolníků.

„Ti nabízejí osamělým seniorům lidskou blízkost, také jsou významným spojovatelem s vnějším světem. Pravidelně realizují návštěvy nejen ve zdravotnických a sociálních zařízeních, ale také přímo v domácnostech. V roce 2020 jich s námi dlouhodobě spolupracovalo 176, vloni počet klesl na 123. Překážkou byl právě covid a související opatření,“ vysvětluje Renáta Chlebková z výše jmenované organizace, která aktuálně spouští lokální kampaň pro nové dobrovolníky v Brně-Bystrci (kde naše firma sídlí) a přilehlých Žabovřeskách. Abychom podpořili hladký průběh realizace a medializaci, na nábor jsme přispěli finančním darem. „Čeští senioři žijící osaměle pociťují větší obavy a úzkosti kvůli konfliktu na Ukrajině – pro sdílení svých pocitů potřebují blízkého člověka. Nyní jsou proto dobrovolníci více než vítáni,“ říká Chlebková.

Pokud vás projekt zaujal, zapojit se můžete zde: https://adra.cz/jak-pomahame/dobrovolnictvi/brno/chci-se-zapojit/prihlaska-k-dobrovolnictvi/.