Česká konstrukce zpevní katarské metro

21.10.2015 · Inspirace

V dnešní době je běžné, že se s produkty z České republiky setkáváme takřka ve všech světadílech, existují ale místa, kde byste jejich výskyt rozhodně nečekali. V Dauhá, hlavním městě emirátu Katar, letos odstartovala stavba metra, na které se svými výrobky podílí i česká firma TMETAL. Ta se věnuje projektování, výrobě a montáži ocelových konstrukcí.

konstrukce-TMetal

 

První cestující se v katarském metru svezou nejspíš v roce 2019. 241 kilometrů dlouhá síť bude sestávat ze čtyř linek. „Pro linky Green Line a Gold Line dodáváme 500 tun ocelových konstrukcí. V rámci zakázky zajišťujeme kompletní engineering (statiky, projektové, výrobní a montážní dokumentace), výrobu, kontrolní montáže, zámořské balení do kontejnerů a celní řízení,“ upřesnil jednatel společnosti Ing. Aleš Pavlín. Zásluhy na katarské dodávce má i informační systém QI, který v TMETALu již čtyři roky řídí nejen výrobu, ale také ostatní agendy spojené s provozem společnosti. Dodávku QI informačního systému pro strojírenský průmysl pro TMETAL zajišťuje společnost United Paladins, která informační systém naimplementovala a nadále se podílí na jeho rozvoji, aktuálně na precizní evidenci taveb u použitého materiálu také v rámci QI.

 

1_Ursviken-Optima_CNC-ohraňovací-lis

 

Ocelové konstrukce TMETALu, který letos slaví 20 let existence, rostou v různých koutech světa. Jednou z posledních dokončených zakázek je například konstrukce na opláštění plynové turbíny o hmotnosti 70 tun v ruské Kazani pro společnost General Electric. Společnost TMETAL patří mezi jedny z mála certifikovaných dodavatelů ocelových konstrukcí pro energetický průmysl.