Business Intelligence


Ke kvalifikovanému rozhodování i efektivnímu plánování je zapotřebí pravidelný přísun aktuálních reportů. S modulem Business Intelligence získáte ze svých dat konkrétní odpovědi. Informace umí nejen třídit, filtrovat a sčítat, ale také dávat do souvislostí. Snadno zjistíte, zda dosáhnete plánovaného zisku, kde jsou slabá místa společnosti, jaká je výkonnost jednotlivých oddělení nebo kolik času potřebujete na prodej zásob.

Jak Business Intelligence pomáhá?

Bezchybná data = úspěšná firma

  • Kvalitní a bezchybné informace jsou potřebné nejen pro podporu strategického i operativního rozhodování, také ukážou výkonnosti jednotlivých částí firmy a vyloží obchodní souvislosti. QI zajistí vysokou úroveň Vašich dat: pokryje celou firmu a propojí informace ze všech oddělení. Data jsou provázána i z historického hlediska: lze porovnávat různá období, vyhodnocovat stav k určitému termínu nebo určovat trendy. Díky kontrolním mechanizmům a definovanému know-how budou údaje bezchybné i v bezpečí a prostřednictvím přístupových práv dostupné pouze těm, kteří je potřebují. Data zobrazíte například prostřednictvím MS Excel 64bit nebo Microsoft Power BI.

Informace po ruce i v terénu

  • S výstupy lze pracovat kdekoliv, a to dokonce i v případě, že QI nemáte v počítači nainstalované. Vybraná data jednoduše načerpáte do speciální databáze. Tyto informace pak přenesete do jakéhokoliv zařízení, prostřednictvím speciální mobilní aplikace také do telefonu. Data je možné pravidelně aktualizovat.

Informace, jak je potřebujete

  • S QI se nestane, že by ve Vašem výkazu chyběly zásadní informace nebo Vám nevyhovovalo řazení sloupců. Každý uživatel si totiž nadefinuje jak sledované hodnoty, tak jejich umístění i podobu zobrazení. Nejsou potřeba žádné ruční úpravy, například sčítání různých položek. Stačí, když uživatelé nastaví pravidla pro vytváření, o ostatní se postará vlastní aplikace. Výsledky pak zobrazíte za celou firmu, pobočky, oddělení, týmy, sortimentní skupiny, konkrétní výrobky, zákaznické segmenty, obchodní případy nebo třeba procenta závad.

Přehledně a v souvislostech

  • Pokud si předem nastavíte hierarchii dat, můžete zobrazovat informace za konkrétní období, například tok peněz na úrovni dní. Zjistíte tak, co stojí za Vašimi čísly.

Proč si modul pořídit?

  • Usnadní vedení firmy: klíčem k efektivní analýze, vyhodnocování a interpretaci jsou kvalitní data. QI zajistí jejich provázanost, dostupnost, bezchybnost i bezpečnost.
  • Sledujete přesně to, co potřebujete: report si nastavíte na míru svým požadavkům. Každý si vybere nejen data, která chce sledovat, ale také jejich řazení i styl vizualizace.
  • Ušetří čas: zaměstnanci nemusí trávit hodiny nad manuální tvorbou analýz a reportů. Místo toho mohou věnovat své odborné vědomosti činnostem, které souvisí s využíváním již hotových informací.
  • Dohledáte každou transakci: v každém projektu se snadno dostanete na detailní statistiky za jednotlivá období.
  • Zajistí přístup k informacím i mimo kancelář: pracovat se svými daty můžete kdekoliv, dokonce i prostřednictvím mobilní aplikace.

Komu se Business Intelligence hodí?

Modul je nezbytný pro všechny střední a velké společnosti napříč všemi obory, které chtějí mít přehled nad svým hospodařením. Využije ho každý, kdo ke své práci potřebuje statistiky a výstupy ze systému. Nejčastěji se jedná o manažery výroby, vedoucí obchodu, finanční ředitele a majitele společnosti.


Stáhnout leták v PDF >>


Náhled modulu